MECENAS NAGRODY

MIASTO POZNAŃ

Miasto Poznań – jest głównym organizatorem oficjalnych uroczystości związanych z rocznicą Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.


H. CEGIELSKI – FABRYKA POJAZDÓW SZYNOWYCH SP. Z O.O.

Spółka, jako jedna z rodziny spółek pod wspólnym patronem Hipolita Cegielskiego niesie dziedzictwo Czerwca ’56 roku, jako że było to miejsce, gdzie protest się rozpoczął. Władze spółki i społeczność pracowników od samego początku pielęgnują pamięć o wydarzeniach z 28 czerwca będąc aktywnymi uczestnikami obchodów.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Właściciel Fabryki Pojazdów Szynowych jest współodpowiedzialna za dziedzictwo Czerwca ’56 roku. Sprawowanie mecenatu nad nagrodą to praktyczna realizacja społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególnie ważnej przy dziedzictwie tej wagi.


MECENAS GALI

Grupa MTP

Miejscem gali wręczenia nagród Stukot’56 jest targowa „Iglica” – symbol——— i jednocześnie niemy świadek wydarzeń Czerwca’56.

To właśnie dzięki odbywającym się wówczas XXV Międzynarodowym Targom Poznańskim świat dowiedział się o sytuacji w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie jako gospodarz gali i promotor nagrody, dziedzictwo własnej historii przenosi we współczesność, nadając mu uniwersalny charakter.